Odchudzanie nie musi być trudne

Wiele osób chciałoby schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Ludzie stosują wyniszczające diety, które gwarantują szybkie zrzucenie kilku kilogramów i równie szybki efekt jojo. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak szybko schudnąć i długo cieszyć się piękną sylwetką.

Po pierwsze jedz pięć mniejszych posiłków dziennie zamiast 3 dużych. Dzięki temu nie będziemy głodni i nie sięgniemy po niekoniecznie zdrowe przekąski.

odchudzanie nie musi być  trudne

Wyeliminuj z diety słodycze, słodkie napoje, słone przekąski i szeroko pojęty fast food. Zamień jasne pieczywo na ciemne, zaprzyjaźnij się z warzywami, owocami i wodą. Unikaj produktów smażonych i tak zwanych gotowców i zupek z torebek.

Ogranicz spożycie soli do minimum, bo to ona zatrzymuje wodę w organizmie, przez co wyglądamy na grubszych niż w rzeczywistości jesteśmy.

Pij dużo wody. Nie dość, że nawodnisz swój organizm, to przy okazji wypłuczesz z niego toksyny. Co więcej, czasem uczucie pragnienia nasz mózg odbiera jako głód. Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości płynów będziemy wiedzieć, kiedy jesteśmy głodni a kiedy spragnieni.

Nie jedz przed telewizorem! Skup się tylko i wyłącznie na posiłku. Żuj dokładnie każdy kęs i nie spiesz się. Mózg dopiero po kilkunastu minutach dostaje informację, że jest już najedzony. Jeśli będziesz jeść szybko, w dodatku rozproszona przez telewizje, zjesz więcej niż tak na prawdę potrzebujesz.

Raz w tygodniu jedz wszystko co tylko chcesz. Nie, to nie jest żart. Wybierz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz mogła sobie pozwolić na batonika, lody czy nawet pizze. Tym sposobem nie zniechęcisz się zbyt szybko i dodatkowo podkręcisz swój metabolizm.

Jeśli mimo to nie możesz schudnąć zasięgnij porady lekarza. Być może przyczyna Twoich problemów z wagą leży głębiej. Specjalista oceni Twój stan zdrowia i skieruje na odpowiednie badania.