Czas na remont

Planujesz remont mieszkania, ale nie wiesz od czego zacząć? Z pomocą kilku wskazówek poradzisz sobie i nie popełnisz dużych błędów.
Zacznijmy od planu. Co wymaga remontu? Chcesz wymienić okna, zmienić podłogę? Czy jedynie pomalować ściany, wymienić sprzęty. Spisz wszystko na kartce, a następnie zorientuj się w cenach. Możesz pojechać do sklepu lub poradzić się kogoś znajomego lub z rodziny, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Kiedy już wiesz ile Cię to będzie kosztować (pamiętaj, abym mieć w zanadrzu 30% więcej sumy która Ci wyszła, na nieprzewidziane wydatki) poszukaj ekipy, która się tym zajmie. Popytaj znajomych, rodzinę, poszukaj opinii w internecie, nie decyduj się od razu i nie ufaj zanadto ludziom, których zatrudnisz. Taktownie kontroluj ich pracę, a jeśli coś Ci nie odpowiada, nie wstydź się zwrócić na to uwagę. W końcu Ty mieszkasz w tym mieszkaniu i Ty masz być zadowolony/a z efektów. Sytuacja jest bardziej komfortowa kiedy sam/a możesz zająć się niektórymi sprawami remontowymi (malowanie ścian, układanie podłogi) lub zrobi to ktoś bliski komu ufasz. Jednak jeśli to niemożliwe, nie załamuj się! Jest wiele specjalistów od remontów i na pewno znajdziesz kogoś odpowiedniego.
Gdy już będzie po remoncie musisz jak najszybciej wziąć się za sprzątanie. Lepiej nie odkładać tego na później, bo może być to znacznie trudniejsze i bardziej problemowe. Poza tym chyba chcesz jak najszybciej cieszyć się pięknym, czystym i zadbanym mieszkaniem? I dla takiej chwili warto podjąć decyzję o remoncie, to nie jest wcale takie trudne.